O autorze
Autorka jest menadżerką, blogerką, podróżniczką oraz współwłaścicielką serwisów wegańskich www.pureveg.pl i www.tempehmake.com.

Fascynuje się roślinna kuchnią, zbiera opowieści o miejscach i żyjących w nich ludziach. Spisuje je i podaje dalej.

Kraj, do którego może jeździć bez końca - Indie.  Składnik potraw, który zawsze ma w lodówce - tempeh. Najważniejszy moment każdego dnia - poranny spacer z psem.

5 miejsc w Warszawie, w których mięsożerca nie będzie tęsknił za stekiem.

Burgerowanie Krowarzywa, Warszawa ul. Hoża 29/31 i Marszałkowska 27/35
Burgerowanie Krowarzywa, Warszawa ul. Hoża 29/31 i Marszałkowska 27/35 Krowarzywa
W mieście, w którym nadal są restauracje zdające się nie dostrzegać roślinożernych klientów, które do każdego warzywnego dania dodadzą ser albo zaproponują weganinowi z troską, że usmażą mu steka na oleju, wyrastają wspaniałe, roślinne, klimatyczne punkty. Jest ich coraz więcej, serwują doskonałe, roślinne i zdrowe dania. Co ciekawe ich klientami nie są wyłącznie weganie i wegetarianie. Trwa tydzień weganizmu, wykorzystaj go do poznania roślinnej diety.

KROWARZYWA

Ul. Hoża 29/31 i Marszałkowska 27/35 w Warszawie a także ul Sławkowska 8 w Krakowie
Menu i ceny: burgery 12-16 zł, koktajle 12 zł

Krowarzywa sprzedaje uzależniające burgery. Wystarczy raz wpaść na SEITANEXA lub JAGLANEXA, a potem wraca się tam przynajmniej raz w tygodniu.

VEG DELI

Ul. Radna 14
Menu i ceny: Tatar z pomidorów, Humus podawany z warzywami 18 -20 zł, zupy 12 zł, lunch 25 zł (zupa z czarnej fasoli z dodatkiem avocado i kolendry , makaron soba w sosie teriyaki z pieczarkami, cukinią i jarmużem obsypane plasterkami chilli )
,


Świetna lokalizacja na Powiślu. Veg Deli serwuje doskonałe lunch’e. To także świetne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi.

ÓSMA KOLONIA

Ul. Ul/ Słowackiego 15/19
Menu i ceny: Zupy 12zł, dania główne 23-29zł (makaron z marchwi i białej rzodkwi z pieczonym tempehem, fasolka mung i sosem imbirowym 29 zł).
,

Surowe wnętrze, niemalowane ściany restauracyjki położonej w centralnej części Żoliborza kontrastują z dopracowanymi daniami, które tu powstają. Dobrzy ludzie - dobre jedzenie.


EDAMAME SUSHI

Ul. Wilcza 11, http://www.edamame.pl/
Menu i ceny: Zupy 10-12zł, Sushi z warzywami, shitake, tofu 6-8 szt 10-15zł, tempura roll 6 szt 20zł, sałatka kimchi 10zł.

Jak sami o sobie piszą Edamame to doskonałe miejsce na rodzinny obiad, spotkanie ze znajomymi, kolację we dwójkę.

THINK LOVE JUICES & VEGAN FOOD.

Ul. Francuska 14,
Menu: śniadania, lunch’e, desery, soki 15-20zł.

Najlepszy koktajl: Super Zielony z jabłkiem, ogórkiem, szpinakiem, selerem i cytryną. W niektórych daniach można znaleźć jadalne kwiaty (Daktyle nadziewane orzechami, pomarańczą i różą.).


Rozpoczęty w niedzielę Tydzień Weganizmu organizowany jest przez Stowarzyszenie Empatia i będzie trwał do 30 kwietnia.

To dobry czas, żeby spróbować roślinnych potraw, odwiedzić wegańskie sklepy i restauracje. Wielu partnerów Wegańskiego Tygodnia będzie oferować przez najbliższy tydzień zniżki na swoje produkty.

GO VEGAN!
Trwa ładowanie komentarzy...