O autorze
Autorka jest menadżerką, blogerką, podróżniczką oraz współwłaścicielką serwisów wegańskich www.pureveg.pl i www.tempehmake.com.

Fascynuje się roślinna kuchnią, zbiera opowieści o miejscach i żyjących w nich ludziach. Spisuje je i podaje dalej.

Kraj, do którego może jeździć bez końca - Indie.  Składnik potraw, który zawsze ma w lodówce - tempeh. Najważniejszy moment każdego dnia - poranny spacer z psem.

Zamykają ulicę - otwierają Ząbkowską. Scena, kino, kuchnia i pracownie artystyczne latem na Pradze

Otwarta Ząbkowska - Święto Pragi Północ zaczyna się 11 lipca i potrwa w wybrane weekendy przez całe lato. Kadr z filmu Otwarta Ząbkowska, Krzysiek Kudelski
"- Dokładnie rok wcześniej miała miejsce kiepska odsłona znanej praskiej imprezy" - mówi Krzysiek Kudelski jeden z aktywistów i organizatorów tegorocznej Otwartej Ząbkowskiej. Jeszcze w dniu imprezy rozdzwoniły się telefony w domach i pracowniach praskich animatorów kultury. Wkrótce zebrało się spore grono ludzi, mieszkających lub pracujących na Pradze, tworzących artystyczny klimat tego miejsca, zauroczonych Pragą. Ludzi, dla których Noc Pragi to nie festyn w parku z głośną muzyką, piwem i kiełbaskami. To impreza interdyscyplinarna, angażująca i koniecznie obecna na klimatycznych uliczkach, w bramach i na podwórkach. Tak powstała Otwarta Żąbkowska - nowa inicjatywa, która wzięła się z potrzeby zamanifestowania przez praskie środowiska twórcze swojej obecności na warszawskiej Pradze.


"Chcemy, by ulica stała się swoistym forum społecznościowym znoszącym podział na estradę i widownie, gospodarzy i gości."

Czytanie w bramach, budowanie ulicy, spacer po praskich pracowniach, wernisaże, spacery literackie.
Sztuka będzie wszechobecna - artyści będą malować murale, organizować pokazy i warsztaty graffiti. Wspólnie z publicznością "odmalują"praski pustostan.

Otwarta Ząbkowska to obowiązkowo koncerty. Dużo muzyki, przeplatające się gatunki: Mozil, Ania Rusowicz, Czajkowski, Kiniorski, Gorzycki Trio, Vienio, Dj Set, Ceha Joint czy Kapela Mazurkowska grająca folk dancing.

Każdego dnia w Otwartym Antykwariacie będzie można kupić książki i winyle.
Praskie knajpki i Food Trucki nakarmią gości, a imprezy, warsztaty i spektakle dla dzieci zainteresują i na chwilę zajmą maluchy.


Sporo ruchu na ulicy zamkniętej dla ruchu..
Panie i Panowie: dla dorosłych i dla dzieci, do popatrzenia i do uczestnictwa!
W programie pokazy chodzenia na linie rozpiętej pomiędzy dwiema kamienicami, pokazy jazdy na monocyklu, chodzenia na szczudłach.
Pokazy i warsztaty kickboxingu, warsztaty boksu, capoeira
Warsztaty tańca, między innymi samby.

Włącz się, angażuj się, pokaż się i.....wygrywaj
Gra miejska w samym "trójkącie bermudzkim" (Szmulowizna, Różyc, Brzeska) z niepowtarzalną nagrodą dla zwycięzców i ich znajomych - zamkniętym, kameralnym koncertem Mozila,
Slam Kryminalny - konkurs, w którym uczestnicy recytują swoje krótkie kryminalne wiersze z dreszczykiem, a publiczność wybiera zwycięzcę.
"Bitwa o Ząbkowską" - podobno największa bitwa freestyle jaka kiedykolwiek odbywała się na Pradze. Oczywiście z nagrodami.Jak piszą organizatorzy "OTWARTA ZĄBKOWSKA zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń w stolicy tego lata – interdyscyplinarne, angażujące rozmaite dziedziny sztuki: literaturę, muzykę, film, sztuki plastyczne i wizualne, teatr i kulinaria..

Kalendarz na lato
Wydarzenia zaplanowane w ramach inicjatywy Otwarta Ząbkowska odbywać się będą w 3 weekendy lipca (11-12.07, 18-19.07 i 25-26.07) oraz po jednym weekendzie sierpnia (22-23.08) i września 5-6.09).

Cały program można zobaczyć na stronie Otwarta Ząbkowska
Do zobaczenia na Ząbkowskiej.
Trwa ładowanie komentarzy...